Nova Pierogova

Nova Pierogova– Gdańsk, ul. Szafarnia 6

pierogova (8)

Jadąc do Gdańska, ‚Nova Pierogova’ znalazła się na naszej liście ‚do zjedzenia’. Już kiedyś widziałam apetyczne zdjęcia tego lokalu u Dusiowej, a przede wszystkim tą hipnotyzującą ścianę w biało-granatowe pasy… . Wiedziałam, że prędzej czy później MUSIMY odwiedzić tę pierogarnię.

Oto nasze OFICJALNE OŚWIADCZENIE wydane zaraz po wizycie w knajpce: Zjedliśmy tutaj najlepsze pierogi na świecie! Najbardziej aromatyczne, najdelikatniejsze, najciekawsze i najsmaczniejsze!!!

Jadłam już wiele pierogów, ale te były po prostu genialne! Nawet Tomek przyznał, że babcina uszka się przy nich chowają… .

Na początek zamówiliśmy na przystawkę grzanki z mozzarellą i lokalne piwo. Następnie Tomi zamówił morskie pierogi tj. z łososiem wędzonym, czarnymi oliwkami, ricottą i sosem koperkowym, a ja ‚cud, miód i orzeszki’- czyli z miodem, ricottą i orzeszkami. Moje były lekko słodkie i fajnie chrupiące, Tomka- wykwintne… .

Jedliśmy, aż nam się uszy trzęsły:-) Ciasto było bardzo delikatne, a farsze PRZEPYSZNE!!!

Jeśli chodzi o inne pierogowe propozycje w menu, to są one tak różnorodne, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie: począwszy od tradycyjnych ruskich, a skończywszy na meksykańskich lub orientalnych. Można również zamówić swoją dowolną kompozycje smakową, wg własnego gustu!

Oprócz pierogów restauracja poleca również sałatki, pasty, sosy i ciasta.

pierogova (1)

pierogova (2)

pierogova (3)

Skoro żołądki się już nacieszyły, to przyszedł czas i na oczy…:

Lokal jest niewielki, z kilkoma stolikami. Utrzymany w tonacji biało- granatowej. Sympatyczne dodatki, no i do tego te cudowne ściany… .

pierogova (6)

pierogova (9)

Byliśmy obsługiwani przez właściciela ‚Novej Pierogovej’, z którym bardzo miło się rozmawiało:-) Knajpkę tę polecam wszystkim lubisiom dobrego jedzenia!

I nie ma chyba nic piękniejszego, kiedy siedzisz przy stoliku, a przed oczami masz łódki, gdańskie kamienice i Żurawia… .

pierogova (7)

pierogova (4)

pierogova (5)