Pyra Bar

Pyra bar– Gdańsk, ul. Garbary 6/7

pyra bar 1

Tuż przed wyjazdem nad morze, rzuciłam na fejsbuku hasło: „W niedzielę będziemy na chwilę w Gdańsku. Dajcie proszę znać gdzie można smacznie zjeść:)”. Odpowiedzi pojawiło się sporo, ale mnie zaciekawiła przede wszystkim jedna nazwa (i nie dlatego, że pojawiła się jako pierwsza:-)

Pyra Bar.

Weszłam na ich stronę, gdzie moim oczom ukazały się szalone kartofelki. Kliknęłam na ‘menu’, a tam…wow! Co za nazwy!: Kurczak Cukinsyn, BroKurowa, Pomielone Gary, zBoczek, poTEJto Grrrrrr, Pyranoja, Szare ale jare, Kompot jak u babci. Nie…no! Tam musi być fajnie! Jedziemy:-)

Na zwiedzenia Gdańska mieliśmy aż 2 godziny. Centrum baaardzo nam się spodobało (o czym pisałam już TUTAJ). Na szczęście przyjechaliśmy głodni, więc czym prędzej poszliśmy do Pyra Bar-u. Bez problemu znaleźliśmy lokal, weszliśmy, a w środku… mega przytulnie!! Od razu rozgrzaliśmy się ciepłą atmosferą i gdyby nie to, że mnie strasznie łeb bolał (pierniczona migrenka) to byłoby mi jeszcze lepiej:-)

Jest to miejsce bardzo oryginalne. Wszystko co tam się znajduje kojarzy się z ziemniakami, tj. z pyrami. Pyry są wszędzie. Pyry rządzą!

pyra bar 2

Weszliśmy do baru chwilę przed porą obiadową, więc było niewielu ludzi, ale z czasem zrobiło się dosyć tłoczno. Widać, że knajpka cieszy się dużą popularnością!

Bardzo spodobał nam się wystrój miejsca, kolorowe krzesełka, durszlaki-lampy. Wszystko zrobione ze smakiem.

pyra bar 3

pyra bar 5

Każdy z nas zamówił sobie zapiekanką. Ja pochłonęłam (z małą pomocą Tomka) PyraMidę Smaku, a Tomi- zBoczka. Dania były proste, a przepyszne!!!! Wszystko świeże  i aromatyczne, aż czuć ze były robione przed minutką.

pyra bar 4

Polecam ten bar wszystkim tym osobom, które lubią dobre, domowe posiłki za niewielką kasę! (Bo ceny moim zdaniem są jak najbardziej przystępne).

<więcej zdjęć knajpki- TUTAJ>