Towary niezwykłe

towary niezwykłe 2

Z samego rana podreptałam do sklepu po pachnące bułeczki. Na dworze zimno i ponuro, więc postanowiłam sobie przygotować rozeweselające śniadanko. Z konfiturą. Miałam jeszcze kilka słodkich smaków do wyboru. Wybrałam czekoladowe truskawki. Bułeczkę rozkroiłam, posmarowałam masłem. Jedną bułeczkę. Otworzyłam słoik. Zapachniało. Posmarowałam pieczywo truskawkami, wzięłam gryza. O maaaaatko! Jakie to dobre!!!!! Wzięłam drugą bułeczkę… Rozkroiłam… .

Na szczęście skończyło się na 2 bułkach, bo Tomek by mi dał po uszach za to, że cały słoik bym mu zeżarła;p Może i zastanawiacie się, co może być takiego fascynującego w zwykłej konfiturze?! Ano może… bo to są niezwykłe konfitury! Nie kupicie ich w ‘normalnych sklepach’, tylko trzeba ich odrobinę poszukać (lista sklepów) Ja mam to szczęście, ponieważ ‘Towary niezwykłe’, o których tu mowa, są dostępne w jednym ze sklepów w mojej miejscowości (‘Przyjaciele jedzenia’).

Zanim popróbowałam ich smaków, widziałam te produkty na zdjęciach. Słoiczki wyglądały na przeurocze, więc gdy tylko otrzymałam możliwość przygarnięcia ich- nie wahałam się ani minuty.

Otrzymałam 9 słoiczków, a każdy z nich jest inny i magiczny: pasta z bakłażanów z czosnkiem i chili, migdały w waniliowym miodzie, konfitury truskawkowe z migdałami i likierem amaretto, konfitury malinowe z ajerkoniakiem i kokosem, konfitury cytrynowe z likierem miodowym, konfitury czekoladowe pomarańcze, czekoladowe truskawki, truskawkowa musztarda oraz musztarda figowa… .

Stoją tak u mnie w kuchni i z jednej strony żal mi ich jeść, ale z drugiej nie mogę się im oprzeć. Próbuję je wykorzystać do jakiś przepisów, mam kilka pomysłów na nie, ale szczerze powiem, że najchętniej to bym je po prostu łyżeczką wyżerała:-)

Jeśli macie możliwość zakupu tych produktów, nie zastanawiajcie się. ‘Towary niezwykłe’ są mega pyszne, a przy tym bardzo zdrowe- są produkowane tradycyjnymi metodami, bez użycia beznadziejnej chemii.

Ja tymczasem chyba pójdę po trzecią bułeczkę… ;p

towary niezwykłe 1

towary niezwykłe