Kuchnia domowa. Gotowanie krok po kroku

„Kuchnia domowa. Gotowanie krok po kroku”- Birgitta Rasmusson, wydawnictwo rea

DSC_0157

Książka „Kuchnia domowa. Gotowanie krok po kroku” już na samym początku robi pozytywne wrażenie. Twarda oprawa, kolorowa okładka, bardzo duża ilość przepisów, ładne zdjęcia, przejrzyste teksty. Ponad 700 stron smacznych pomysłów dla amatorów domowego pichcenia:-) Książka ta jest podzielona na kilka rozdziałów. Te początkowe zawierają typowe informacje: „Jak korzystać z książki kucharskiej?”, „Jedzenie i zdrowie”, „Odpowiedni sprzęt kuchenny”, „ABC gotowania”. W kolejnych rozdziałach dowiadujemy się kilku przydatnych szczegółów dotyczących organizacji przyjęć, jedzenia dla dzieci i potraw niskokalorycznych. Każde kolejne rozdziały są podzielone na popularne kategorie, np.: mąki i kasze, warzywa korzeniowe, owoce morza, dziczyzna, zupy, itp.

To, co najbardziej mi się w tej książce podoba, to szczegółowy opis wszystkich produktów dostępnych na naszym rynku. Znajdziemy tu dokładne informacje m.in. o przyprawach, owocach, warzywach i nie tylko. Książka ta jest taką kulinarną encyklopedią w pigułce. Możemy dowiedzieć się skąd pochodzi dany produkt, do czego jest najczęściej wykorzystywany i jak wygląda. Każdy kolejny rozdział zaczyna się podobnie: najpierw zapoznajemy się z poszczególnymi produktami z danej kategorii, a następnie poznajemy przepisy z ich wykorzystaniem. Każdy przepis zaopatrzony jest szczegółową informacją o czasie przygotowania oraz jest podany dokładny dobór ilości składników w zależności od ilości osób. (Są to co prawda dane orientacyjne, bo nie wszyscy jedzą tyle samo:-). Przepisy są przejrzyste, prosto opisane, bez zbędnych szczegółów. Do niektórych z nich dołączane są dodatkowe wskazówki i ciekawostki. Moim zdaniem każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie- zarówno osoba, która dopiero stawia pierwsze kroki w kuchni, jak i ktoś, kto już ‚zna się na rzeczy’.

Oprócz przepisów znajdziemy również fotograficzne instrukcje dotyczące np. patroszenia dzikiego ptactwa, zawijania gołąbków, sprawiania ryb, wykonania ciasta półfrancuskiego czy przygotowania salcesonu. Na końcu książki znajduje się przydatny kulinarny słowniczek, tabele wartości odżywczych, przykładowe menu na przyjęcia, spis ‚szybkich potraw’ znajdujących się w książce oraz przepisów na potrawy bezglutenowe oraz indeks. Z czystym sumieniem mogę polecić Wam tą książkę a nie tylko dlatego, że jest to wpis sponsorowany:)) p.s. na podstawie przepisu znalezionego w tej książce przygotowałam smaczny karczek z sezamem i z dipem sojowym oraz rogaliki z powidłami.

/książkę otrzymałam od od Wydawnictwa Rea/

DSC_0159

DSC_0163

DSC_0167

DSC_0171