Ugotowani. Przepisy uczestników programu

ugotowani (4)

ugotowani (5)

ugotowani (6)

Program „Ugotowani” oglądam od początku jego istnienia, głównie z uwagi na ciekawe dania, które bardzo często są proponowane przez poszczególnych uczestników programu. Wnerwia mnie natomiast sam narrator;p Poza tym program bardzo lubię:-) Całe szczęście, że książka, którą otrzymałam od wydawnictwa Pascal, bazuje tylko i wyłącznie na przepisach, które pojawiły się w programie i nie ma w niej ani pół cienia narratora:-))

Książka jest w grubej i porządnej okładce, a dodatkowo znajduje się w niej wstążka/zakładka, której brakuje mi w wielu innych książkach kucharskich. Dzięki niej możemy zaznaczyć stronę i nie szukać jej za każdym razem od początku. Na początku książki znajduje się spis treści podzielony wg osób, które przygotowywały poszczególne kolacje. Ponadto, przedstawione są sylwetki osób, które pojawiły się w programie oraz dołączone są zdjęcia TVN bezpośrednio z „Ugotowanych”. Zrobiony został z nich kolaż, który zajmuje jedynie 1 kartkę. Cała reszta stron poświęcona jest przepisom. Rewelacyjnym przepisom!!

ugotowani (7)

ugotowani (8)

ugotowani (9)

Każdy gość zaproponował podczas swojej kolacji: przystawkę, danie główne oraz deser. Przepisy oznaczone są stopniem trudności i są dokładnie i przejrzyście opisane. Nie powinno być żadnych większych problemów z wykonaniem danej potrawy. Przepisy znajdujące się w tej książce są niesamowicie zróżnicowane i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Propozycje dań pochodzą z wielu zakątków świata i tyle, ile jest osób, tyle różnych i ciekawych przepisów. Każde menu ma swoją ciekawą nazwę, np. ‚na dzikim zachodzie’, ‚ z widokiem na barbakan’, na ludową nutę’, czy ‚w królestwie orientu’. Łącznie w książce znajduje się ponad 100 przepisów.

ugotowani (10)

Zdjęcia zaprezentowane w książce są bardzo apetyczne i naprawdę zachęcają do wypróbowania wszystkich przepisów. Poszczególne dania zostały ugotowane i wystylizowane przez 2 kulinarne blogerki- Monikę z bloga ‚Gotuje, bo lubi‚ oraz Ewelinę z ‚Lubię to gotowanie‚. Niesamowicie miło zobaczyć jest, kiedy znajome osoby ‚po fachu’ dostają takie cudowne projekty do wykonania:-) Można im tylko pozazdrościć i zakasać swoje rękawy!

ugotowani (2)

ugotowani (1)

ugotowani (11)

Na samym końcu książki znajduje się alfabetyczny i rzeczowy indeks przepisów oraz notatnik na pomysły swojej własnej kolacji dla gości.

Książkę „Ugotowani. Przepisy uczestników programu” polecam tym osobom, które lubią przygotowywać oryginalne i pomysłowe spotkania ze swoimi przyjaciółmi.

ugotowani (3)