Z kuchennej półeczki

seria książeczek „Z kuchennej półeczki”-wielu autorów, wydawnictwo Olesiejuk

z kuchennej półeczki 2

Nie mam zielonego pojęcia ile książeczek ukazało się z serii „Z kuchennej półeczki”, ale wiem jedno- każdą z pewnością warto mieć! Książeczki zwracają uwagę na siebie głównie przez ich niewielki rozmiar. Są małe i z łatwością zmieszczą się na każdą półkę, czy nawet do torebki (zdarzało mi się parę razy, że wsuwałam do kieszeni jedną z nich i wracając po pracy szybko je kartkowałam, żeby znaleźć odpowiedni przepis tuż przed zakupami w sklepie). Jeśli dobrze się orientuję, w każdej książce znajdziemy około 120 przepisów, więc są prawdziwą kopalnią pomysłów. Możemy znaleźć w nich przepisy zarówno na wykwintne dania, z którymi poradziłby sobie nawet początkujący kuchcik jak i proste dania do zrobienia w kilka chwil. Posiadam obecnie 3 egzemplarze: ‘Potrawy z kurczaka’, ‘Potrawy z ziemniaków’ i ‘Kuchnia włoska’. Z wielu przepisów już skorzystałam, a kilka z nich opublikowałam na blogu: makaron z masłem czosnkowym i pietruszką, złociste risotto i indyjska zupa ziemniaczano- groszkowa. Wszystkie wyszły zgodnie z oczekiwaniami i były bardzo smaczne.

Plusem tych książeczek jest ich cena- do 15zł za sztukę, ale przy dobrych wiatrach zapłacimy ok. 10zł. Książeczki są dostępne zarówno w Empiku, jak i w supermarketach. Przepisy opatrzone są fotografiami. Zdjęcia przedstawiają dokładnie to, co znajduje się wg podanego przepisu. I to mi się podoba! Fotki są ładne, ale co tu dużo mówić- no… bez szału… . Takie zwykłe, kolorowe… .

z kuchennej półeczki 7

Każda książka zaczyna się tradycyjnie wstępem, w którym dowiadujemy się co nieco o odmianach produktów, poradach dotyczących obcowania z danym składnikiem, czy też możemy poczytać o danym kraju. Czcionka jest nieco malutka, ale da radę przeczytać to i owo.

z kuchennej półeczki 4

*Potrawy z kurczaka: spis treści: zupy i przekąski, dania szybkie, w piekarniku i na patelni, dania z grilla, potrawy egzotyczne. *Potrawy z ziemniaków: spis treści: zupy i sałatki, przekąski, dodatki do drugich dań, główne potrawy, zapiekanki i suflety. *Kuchnia włoska: spis treści: przystawki i przekąski, makaron i ryż, dania główne, pizze i chleby, desery. W przepisie znajdziemy, oprócz listy składników, dodatkowe rady i wskazówki, dzięki którym możemy nasze danie urozmaicić i zrobić po swojemu. Dodatkowo, do każdego przepisu dołączony jest zestaw 3 miniatur obrazujących kolejne przygotowania danego przysmaku.

z kuchennej półeczki 6

Z czystym sumieniem mogę polecić Wam te książeczki! Każdy z Was znajdzie w nich coś dla siebie!

z kuchennej półeczki 5