Fabryka Czekolady ‘Confiserie Felicitas’

Fabryka Czekolady ‚Confiserie Felicitas’ w Hornow, Dorfstraße 15

fabryka1

Ta mała fabryka czekolady znajduje się niecałe 2 godziny jazdy samochodem od Zielonej Góry- czyli krótko mówiąc- rzut beretem od naszego miasta, więc wkrótce pewnie znowu się tam pojawię… . (Z grubszym portfelem!) Tyle pyszności w jednym miejscu, to ja chyba nigdy w życiu nie widziałam… .

Ale może zacznę od początku…:

Kiedy moja klasa poprosiła mnie o zorganizowanie super ekstra odlotowego wyjazdu, od razu pomyślałam o tej fabryce. Poszukałam odpowiedniego biura podróży, wybrałam ciekawą ofertę i tak oto trafiliśmy do Fabryki Czekolady w Hornow- Confiserie-Felicitas.

Z zewnątrz- niepozorny budynek, ale kiedy tylko przekroczysz próg fabryki, zapach czekolady powala z nóg… . Dosłownie… . Masz ochotę zjeść wszystko to, co tam się znajduje. A gdy już jesteś pełen-chcesz jeść dalej… . 2 kilogramy później- jesteś w końcu szczęśliwy:-)

fabryka3

Wchodzi się od razu do sklepu. Można tu kupić czekoladki w każdym kształcie…  . Cokolwiek sobie wymarzysz- jest szansa, że to znajdziesz:-) Chcesz czekoladkę w kształcie szparaga? Proszę bardzo! Piramidkę? Mówisz i masz!:-)) Oprócz tradycyjnych tabliczek czekolady  i pralinek, można kupić również czekoladowy krem w słoiku… . Pełen odlot!!

fabryka2

Poza tym, można w każdej chwili podejrzeć co robią ‘czekoladowe panie’. Wielki szacun dla nich- tak precyzyjnej roboty nie widziałam! Moje dekorowanie może się schować głęboko do piwnicy;-/

fabryka4

Jeśli tylko będziecie mieć dzień wolnego- gorąco polecam Wam to miejsce oraz pobliskie tereny- a w szczególności Park Mużakowski.

(wszystkie zdjęcia z Fabryki znajdziecie na profilu FB)