Kraina słodkości

Kraina słodkości„- ul. Wrocławska 1, Zielona Góra

kraina słodkości 1

Imponuje mi, kiedy ktoś sobie coś wymarzy i udaje mu się zrealizować swój upragniony cel. Tak też było w przypadku pani Pauliny Ślęczkowskiej i pani Żakliny Wykręt.

Zapragnęły mieć coś swojego. Coś oryginalnego. I coś… słodkiego.

I udało im się! Otworzyły pierwszą w Zielonej Górze (a właściwie i w województwie lubuskim) manufakturę cukierków pod wdzięczną nazwą „Kraina Słodkości”.

Wchodząc do sklepu, po lewej stronie wiszą na haczykach woreczki z cukierkami. Są cukierki pomarańczowe, jogurtowe, miętowe, z irish cream, a nawet o smaku whisky. W koszyczkach poukładane są również lizaki o fantazyjnych kształtach. Po prawej stronie znajdują się niewielkie stoliki i krzesełka dla dzieci. Natomiast na wprost- dzieją się same cuda! Za szybą panie produkują mega odlotowe rzeczy! Można zobaczyć jak od podstaw powstają cukierki i lizaki.

Na początku przygotowywany jest karmel, a następnie dodawany jest do niego kwasek cytrynowy, aromat oraz barwnik. Wszystko jest dokładnie wymieszane, a następnie bardzo zręcznie i efektownie formowane (genialnie wygląda rozciąganie masy na haku:-)

kraina słodkości 2

Po raz pierwszy widziałam taki pokaz i muszę powiedzieć, że czułam się tam jak małe dziecko. Z tą różnicą, że mam troszkę więcej lat na liczniku…;p

Panie są bardzo sympatyczne i chętnie opowiadają o swoim słodkim hobby. W każdą sobotę i niedzielę można obejrzeć darmowy pokaz, a dla wszystkich chętnych organizowane są urodziny oraz warsztaty.

Bardzo mnie cieszy, że centrum Zielonej Góry budzi się do życia. Deptak już nie wygląda tak smutno jak w ostatnich latach. Otwierają się kolejne nowe knajpki, restauracje i smaczne sklepy.W końcu centrum miasta powinno być na swoim miejscu, a nie w Focus Parku!:-)

p.s. przy okazji polecam artykuły o tej słodkiej krainie: tu i tu.

kraina słodkości 3

kraina słodkości 4