Wstęp

Czy widzieliście kiedyś szczęśliwego Chudzielca? Bo ja jak żyję nie widziałam nigdy a muszę przyznać, że trochę wiosen mam już na karku. Chudzielec wstając rano ma już przegwizdane. Bo jak może być inaczej kiedy już wie, że za chwilę w swojej idealnej, nieskazitelnie czystej kuchni swoją chudziutką rączką wsypie do miseczki dwie malutkie łyżeczki musli, zaleje je dwiema łyżkami 0% mleka i to będzie musiało wystarczyć mu do obiadu. W porze obiadowej też nie poszaleje: dwie malutkie różyczki brokuła, rybi ogonek i 1/30 pomidora szklarniowego, bo innego o tej porze przecież nie uświadczysz. Na kolację Chudzielec pochłania około 17tej istek sałaty i przeźroczysty plasterek długo dojrzewającej szynki. A żeby dopełnić żołądek czymś konkretnym, Chudzielec wlewa w siebie przez cały dzień przynajmniej 2 litry wody. Potem tylko mycie, siku i spać. Czy po takiej wyżerce można być szczęśliwym? Idę o największy zakład, że nie.

Szczęśliwym Człowiekiem może być tylko ten, kto wie, że wchodząc rano w swoje rozdeptane, wygodne papucie, radosnym krokiem pobiegnie do swojej małej, trochę zagraconej, ale jakże przytulnej kuchenki, w której czekają świeżutkie wiejskie jajeczka, pachnący bekon, chrupiące bułeczki prosto z pobliskiej piekarni pana Zenia. Jako, że przerwy pomiędzy posiłkami powinny wynosić około dwóch godzin, nasz Szczęśliwy Człowiek delektuje się zapachem i smakiem świeżo zmielonej kawy z dodatkiem bitej śmietany oprószonej cynamonem. Szczęśliwy Człowiek nie wyobraża sobie jednak picia kawy bez małego, słodkiego „co nieco.” Paleta pyszności jak wiemy jest bardzo bogata, szczególnie jeśli dotyczy naszych Szczęśliwców. Znajdziemy w niej: jagodowe muffinki oblane białą czekoladą, lody pistacjowo- waniliowe z delikatnymi płatkami migdałów, torcik bezowy posypany malinami z dodatkiem bitej śmietany.

Czy można chcieć czegoś więcej? Odpowiedź oczywiście należy tylko i wyłącznie do nas. Jeśli po pewnym, bardzo szczęśliwym czasie okaże się, że przybyło nam troszkę kochanego ciałka, to od czego są diety cud, głodówki czy liposukcje? Wybór należy do nas. Ja wybrałam, chcę być Szczęśliwa.

Szarlotka