19. Bolesławieckie Święto Ceramiki

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (22)

Po co siedzieć bezczynnie w domu skoro można liznąć ciut kultury?;p Postanowiliśmy zatem spędzić łikend w Bolesławcu (23-25.08) podczas tegorocznego święta ceramiki. (Tym bardziej, że mamy w Bolcu rodzinkę, więc problem z noclegiem odpadał:-)

Do Dziadków przyjechaliśmy w piątek i wieczorem podreptaliśmy w stronę Rynku. Już z daleka było słychać dobrą nutę! Na dużej scenie grał ukraiński zespół Haydamaky– jeny jaka energia biła od tych chłopaków!! „Kozacki rock” porwał wszystkich bez wyjątku!

Podeszliśmy także zobaczyć jak pan Marek Niedźwiecki prezentuje 1647 Notowanie LP3. Niestety zarówno muzyka jak i to, co mówił pan Marek nie było dostatecznie nagłośnione, więc postaliśmy tylko chwilkę, po czym poszliśmy pooglądać sobie Stary Rynek, który nocą wygląda zjawiskowo!!!

Większość stoisk z ceramiką było już niestety zamkniętych, ale w dalszym ciągu można było sobie zamówić coś do jedzenia i picia.

sobotę natomiast uczestniczyliśmy na ślubnej ceremonii. Ślub był dość nietypowy, ponieważ związek małżeński zawierały… 2 Glinoludy!

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (8)

Po ceremonii rozpoczęła się Parada Glinoludów, w której każdy mógł wziąć udział. Ludzie poprzebierani byli w różne odjechane stroje, potraktowani byli gliną w spreju i dumnie kroczyli ulicami miasta. Wyglądało to tak genialnie, że za rok też będziemy chcieli wziąć udział w takiej zabawie:-)

Już zaczynamy myśleć o swoich kostiumach!

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (7)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (9)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (1)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (2)

W centrum miasta były porozstawiane stoiska zarówno z ceramiką bolesławiecką jak i różnymi przedmiotami lokalnych (i nie tylko) artystów.

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (13)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (14)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (21)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (20)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (26)

Postanowiliśmy kupić 2 genialne dziobaki od Cerama Art Studio. Czyż nie są urocze??

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (19)

Oprócz ceramiki można było sobie także sprawić biżuterię, kuchenne drobiazgi, dzieła sztuki mniejsze i większe, starocie, a nawet sukulenty:-) Poza tym było sporo budek, które pojawiają się zawsze i wszędzie na każdym festiwalu… .

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (17)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (16)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (5)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (4)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (15)

Zobaczyliśmy też powstawanie dwóch dzieł: pieca butelkowego i konstrukcji ‚cztery strony ognia’. Niestety nie widzieliśmy efektu końcowego.

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (11)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (10)

Można było również postempelkować sobie ciało…:-) <nas rozbroił łysy facet, który pomalował sobie głowę we wzór ceramiki!!

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (12)

Podeszliśmy też na wystawę prezentującą nowe wzornictwo. Skorupy okazały się być faktycznie piękne i ciekawe, ale naszym zdaniem 5 stołów na krzyż w dużej sali i sztuczne kwiatki, to ciut za mało… .

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (6)

Trzeba przyznać, że to święto było zrobione z mega przytupem. Można było zawiesić oko na wielu pięknych rzeczach i nieźle się przy tym obłowić!! (A nie ma nic piękniejszego od bolesławieckiej ceramiki we własnej kuchni;p (i jak pięknie na zdjęciach się prezentuje!!!)

<resztę zdjęć możecie obejrzeć TUTAJ>

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (18)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (24)

19 Bolesławieckie Święto Ceramiki (23)