Cukiernia Karpicko

Cukiernia Karpicko– Zielona Góra, ul. Kazimierza Wielkiego (chyba 2), za Galerią Grafitt.

karpicko (1)

Wracaliśmy właśnie z obiadu w restauracji, kiedy postanowiliśmy wdepnąć tu po kawałek ciasta na deser. Tomek jakiś czas temu przechodził obok tej cukierni i wyczaił, że w środku mają bardzo ładny wystrój. Weszliśmy do środka i…. O jak tu pięknie!!!! Bardzo przytulnie, romantycznie i cieplutko (i nie była to wyłącznie wina wysokiej temperatury na zewnątrz:).

Chcieliśmy wziąć tylko malutki kawałek ciasta, żeby go skonsumować w zaciszu domowym, ale już w trakcie rozmowy z sympatyczną panią Renatą (kierowniczką cukierni) stwierdziliśmy, że MUSIMY chociaż zostać na małą kawę. Wybrałam pyszną zimną espresso z lodem i mlekiem, a Tomi wersję słodszą z bitą śmietaną i syropem cynamonowym. Było dobrze!!!!!

A ponieważ w cukierni panowała mega sympatyczna atmosfera, niewiele myśląc, wyjęłam moją Dupiastą wizytówkę, chwyciłam za aparat i zaczęłam pstrykać zdjęcia- no cóż, byłam tu pierwszy raz i od razu chciałam mieć to miejsce u siebie na stronie!

Tomasz posadził swoje 4 litery na miękkiej kanapie, ja zasiadłam w fotelu z widokiem na ogródek. Nie mogłam jednak długo usiedzieć w miejscu, bo chciałam każdą pierdółkę sfotografować- w cukierni były moje ulubione patykowe serduszka, sympatyczne naczynia na mleko, błękitne kocyki i słoiczki z ciastkami…same ochy i achy… .

Cukiernia Karpicko jeszcze do niedawna miała swoją siedzibę w Galerii Grafitt, ale z uwagi na to, że ‚ponoć’ nie pasowała do ichniego wnętrza, musieli przenieść się ulicę dalej. (A w jej miejscu powstała inna restauracja, o której za niedługo Wam opowiem). Uważam, że dobrze się stało, bo mamy teraz 2 super smaczne lokale:-)

Atmosfera w cukierni jest bardzo miła przede wszystkim ze względu na panią Renatę, która ma baaardzo dobry kontakt z klientami. Miła, serdeczna, uśmiechnięta. Takich ludzi lubię!!  A i widać, że klientom to się podoba, bo non stop ktoś wchodził po ‚coś dobrego’.

Jeśli nie mieszkacie w Zielonej Górze, poszukajcie na ich stronie internetowej oddziałów cukierni Karpicko. Ich przysmaki są dostępne w kilku punktach handlowych na terenie kraju (ponoć ich sklep w Wolsztynie naprawdę wymiata:-)

Wy sobie pooglądajcie zdjęcia, a ja tymczasem wracam do ostatniego kawałka ciasta…. .

p.s. reszta zdjęć z cukierni znajduje się na profilu FB.

karpicko (2)

karpicko (3)

karpicko (4)

karpicko (5)